Şartlar ve Koşullar

KULLANIM ŞARTLARI

www.elzzem.com internet sitesi ELZZEM A.Ş.’ ye (xxx kişi) ait olup, ELZZEM ürünlerinin tanıtım ve satışının yapıldığı bir internet sitesidir. Bu çerçevede site kullanıcılarımıza sunduğumuz ürün, imkan, hizmet ve ayrıcalıklardan aşağıda yer alan kullanım koşulları çerçevesinde faydalanmanız mümkün olup, sitemizi ziyaret ederken ve/veya üye (kayıtlı kullanıcı) olurken dikkat etmeniz gereken hususlar ve sahip olduğunuz hak ve yükümlülükler aşağıda yer almaktadır.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz sırada ve/veya sitemize üye olurken sizden talep edilen kişisel bilgilerden hangilerinin hangi koşullar altında kullanılabileceği gizlilik politikamızda yer almakta olup, daha önce incelemediyseniz burada yer alan gizlilik politikamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

İstediğiniz zaman, herhangi bir neden göstermeksizin info@elzzem.com adresine e-posta göndererek üyeliğinizin iptalini sağlayabilirsiniz.

Sitemizde yer alan hizmetlerden kullanımı ücretsiz olanlar, önceden bildirim yapılmaksızın ücretli hale getirilebileceği gibi, ürün ve hizmetlerin ücretleri de bildirimsiz değiştirilebilir.

Sitenin ücret ve diğer kullanım koşullarını önceden bildirim olmaksızın değiştirme hakkı mevcut olduğundan bu sayfayı ziyaretiniz öncesi incelemenizi tavsiye ederiz. (Bu sayfa en son 02.10.2018 tarihinde güncellenmiştir.)

1. ÜYELİK HESABINIZ

Sitemize ana sayfada bulunan “ÜYE GİRİŞİ” bölümünde e-posta adresiniz ile kaydolarak üye olabilirsiniz. Üye olurken belirttiğiniz bilgilerinizin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, kullanım koşullarına aykırı hareket etmiş olmanız, hizmeti kötü niyetli kullandığınızın tespit edilmesi veya Elzzem Lokumcu’sunun gerekli görmesi halinde, üyeliğiniz sona erdirilebilir ve/veya erişiminiz engellenebilir. Elzzem Lokumcu’sunun bu konudaki diğer hakları saklıdır.

2. Sitemiz, kullanıcı hesabınızın güvenliği için gereken azami dikkati gösterecektir ancak Sitemizin veya hizmet aldığımız kişi veya şirketlerin kusurundan dolayı yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, sitemizin sorumluluğu bulunmadığı gibi, ilgili bilgi ve verilerin yeniden girilmesi sorumluluğu üyelere aittir.

3. Elzzem Lokumcu hizmetlerinin yapısını tarafınıza önceden bildirim yapmaksızın zaman zaman değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.

4. Elzzem Lokumcu’su, sitede yer alan içerik, hizmet, imkan ve sair unsurların yayınının devamlılık arz etmesine özen göstermekle birlikte, yayının ve/veya site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair bir garanti vermemektedir. Böyle bir durumun oluşması halinde Elzzem Lokumcu’sunun sorumluluğu bulunmamaktadır. Satış sözleşmesinde aksi beyan edilen durumlar saklıdır.

5. Elzzem Lokumcu’su üzerinden sağlanan hizmetler belirli bir süreyle kısıtlanmış olabilir. Bu durumda, satın aldığınız hizmeti veya ürünü belirtilen süre içinde kullanmanız veya satın almanız gerekmektedir. Aksi takdirde, hakkınız geriye dönüşü olmayacak şekilde sona erer ve ücret iadesi de dahil olmak üzere herhangi bir hak talep etmeniz mümkün olmaz.

6. TELİF HAKLARI VE ALINTI SINIRI

Sitede eriştiğiniz herhangi bir içeriğe ve bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan video, tarif, metod, kod, program, görsel ve sair fikri mülkiyet ürünlerine ilişkin olarak sadece şahsi kullanım hakkınız vardır.

7. Tüm mali hakları Elzzem’e ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm video, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımınız dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlama izniniz ve/veya hakkınız bulunmamaktadır.

8. Sitemizde yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için sitemizin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, sitede yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması yazılı iznimiz olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

10. SORUMLULUKLAR

Sitede bulunduğunuz veya siteyi kullandığınız sürece bu metinde yer alan kuralların tamamını eksiksiz olarak kabul etmektesiniz. Söz konusu kurallara aykırı hareket etmeniz halinde ve/veya Elzzem Lokumcu’su tarafından gerekli görülmesi halinde siteyi kullanımınız engellenebilir veya üyeliğiniz gerekçe gösterilmeksizin sona erdirilebilir. Elzzem Lokumcu’sunun ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.

11. Bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla; Site üzerinden bağlantı kurduğunuz diğer üye ve/veya üçüncü şahıslarla olan iş, hizmet ve şahsi ilişkilerinizden, bu ilişkiler nedeniyle oluşan ihtilaflardan, bu ilişkilerden kaynaklanan maddi veya manevi kayıplarından doğrudan ve/veya dolaylı olarak sitenin, site yönetiminin ve çalışanlarının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Site üzerinden bağlantı kurduğunuz şahıslarla yaptığınız anlaşmalar hiçbir şekilde siteyi bağlamamakta olup, bu tür davranışlarda bulunmanız halinde şahsi sorumluluğunuz oluşmaktadır.

12. Elzzem’in, bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hakkını ya da koşulunu uygulamaması, bundan feragat anlamını taşımayacaktır.

13. Sitemizin kullandığı yazılımlar ile ilgili bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı firmamıza bu konuda bir sorumluluk yüklenemez.

14. Sitemizin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf edilmekle birlikte, gelişen teknoloji, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs geçmesi ihtimali bulunmaktadır. Her ne kadar ortalama bir bilgisayar kullanıcısının aldığı en basit önlemlerden biri olan antivirüs yazılımı kullandığınız varsayılsa bile, yine de zarara uğramanız halinde, uğrayacağınız zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla bilgisayarınızın veya programlarınızın hasar görmesi) dolayı sitemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunulamaz.

Herhangi bir zarar oluşmasını engellemek için aşağıda linki yer alan ücretsiz yazılımdan yararlanabilirsiniz. http://www.microsoft.com/security_essentials/ Verilen linkten ulaşacağınız içeriğin güvenilirliğine ilişkin sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

15. HAKSIZ REKABET VE MARKA HUKUKU AÇISINDAN

Elzzem fikri ve sınai mülkiyet hakları mevzuat gereğince korunmaktadır. Bu hakların tarafınızdan ihlal edilmesi halinde Elzzem’in yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

Sitemiz, oluşturduğu veya yer sağladığı içeriğin kanuna uygun olması yönünde özen göstermektedir. Hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içerik söz konusu ise veya sitemizle ilgili herhangi başka bir sorununuz da info(@)elzzem.com e-posta adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

Sitemizde yer alan kullanım koşullarına ilişkin olarak info@elzzem.com adresine göndereceğiniz görüş ve öneriler, her türlü ticari kaygıdan bağımsız olarak titizlikle incelenmektedir.

Ana Menü